Середа, 15.05.2024, 16:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя Бричук Людмили Анатоліївни

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 44
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Методична скарбничка » Розробки

Інтегрований урок математики "Тема тижня "Спорт". Тема. Додавання і віднімання числа 4. Які риси характеру розвиває спорт?
[ · Скачати дистанційно () ] 24.03.2020, 16:18

                                                                                                                     Бричук Людмила Анатоліївна

                                                                                                                    вчитель початкових класів

                                                                                                                   Маріупольської ЗОШ І-ІІІ ст. №50

                                                                                                                    Маріупольської РДА

Тема.  Додавання і віднімання числа 4.

            Які риси характеру розвиває спорт?

Мета

  • розширювати знання учнів про різні види спорту;
  • продовжити знайомити з відомими спортсменами України;
  • зясувати, які риси характеру притаманні спортсменам;
  • формувати бажання займатися різними видами спорту;
  • збагачувати словниковий запас словами спортивної тематики;
  • вчити додавати і віднімати число 4;
  • закріплювати вміння розв’язувати задачі;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей, розвивати самостійне мислення, уяву, доказове мовлення;
  • розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, критичне мислення, рухову активність учнів, естетичні смаки;

     •   виховувати повагу, ввічливість, доброзичливість, вдячність,  тактовність, співчуття, щирість у 

         спілкуванні з іншими, інтерес до  занять спортом, повторити правила поводження на 

        водоймах. 

Обладнання:  картки для індивідуальної, парної,  роботи; мультфільм «Фіксики. Шахи»; фото басейну, відео «Параолімпієць Олексій Федина», 6 цеглинок LEGO

 

 

Перебіг заняття

1. Емоційний настрій на урок

* Привітання

Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання.

Сонце світить всім тепленько,

Ми промінчики маленькі.

Любимо змагатись,

В спортивні ігри гратись!

- Давайте привітаємося долоньками.

* Психогімнастика

- Який у вас зараз настрій?

Ось зібралися ми в круг,

Я твій друг, і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемось,

І один одному посміхнемось!

* Групове заняття. Гра – пантоміма «Скульптура»

     Діти об’єднуються у групи довільним способом. Кожна група дітей зображає скульптурну композицію, що відображає будь-який вид спорту, а інші – відгадують зображене.

* Вправа «Очікування».

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?

 - Яким, на вашу думку, воно має бути?

- А якими на занятті мають бути діти?

 - Отже, сподіваюся, ми разом проведемо цікаве, творче, корисне заняття, на якому кожен з вас відкриє для себе багато нового.

2. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

*Слухання казки Василя Сухомлинського «Бабуся і Петрик» для оголошення проблемного запитання дня й обговорення цієї проблеми.

Бабуся і Петрик

         Теплого весняного дня бабуся взяла онука з собою до лісу. Збираючись у дорогу, вона дала Петрикові кошик із їжею та водою. Петрик був ледаченький хлопчик, і вузлик здався йому важким. Тоді бабуся понесла кошик сама.

         У лісі вони сіли під кущ перепочити. Аж бачать, до сусіднього дерева прилетіла маленька пташка. У дзьобику вона несла волосинку. Петрик тихенько, щоб не злякати пташку, підвівся і побачив на дереві велике волосяне гніздо. А пташка швидко полетіла і невдовзі повернулася до гнізда з волосинкою у дзьобі.

         Петрик широко розкрив очі від здивування.

− Бабусю, − прошепотів він, − невже вона щоразу по волосинці носила й збудувала таке велике гніздо?

– Атож, по волосинці, – відповіла бабуся. – Це працьовита пташка.

         Петрик задумався.

         За хвилину сказав:

– Бабусю, можна я сам далі понесу кошик із їжею? І пальто Ваше понесу. Можна?

                                                                                 Василь Сухомлинський

- Що вразило Петрика в лісі?

- Як охарактеризувала бабуся пташку?

- Чому відбулися зміни у поведінці Петрика?

- Що спільного між змістом казки В. Сухомлинського «Бабуся і Петрик» та

темою тижня?

* Оголошення теми.

- Сьогодні ми продовжимо подорожувати в Країну Спорту. Ви дослідите, які риси характеру потрібно у собі виховувати, щоб займатися спортом.

- Які риси характеру розвиває спорт? (Розвиває працьовитість, вміння окреслювати мету та йти до неї, вміння боротися, чесно перемагати, із гідністю програвати тощо).

3. Бесіда «Що дає плавання? Які здатності потрібно розвивати плавцям».

- Розгляньте фото. Що на ньому зображено?

- Для якого виду спорту потрібен басейн?

- Хто з вас любить плавати у вільний час?

- Хто вміє плавати, а хто хоче навчитися?

- А як себе потрібно поводити на водоймах?

- Чи є у нашому місті басейни?

4. Знайомство з відомим плавцем України.

Олексій Федина – український плавець, п’ятиразовий чемпіон та восьмиразовий призер літніх Параолімпійських ігор.

Плаванням він захопився ще в дитинстві.

"Коли мені було дев’ять, поїхав на літо до дідуся. Він навчив мене плавати і

порадив записатися до секції, – пригадує спортсмен.

– Дідусь – головний для мене у спорті, він усіма силами підтримував мене.

Коли хлопцю виповнилося 16, через хворобу почалися проблеми із зором.

Однак плавання допомогло хлопцеві вистояти у скрутній ситуації і перемагати далі на блакитних доріжках.

– Коли я здобуваю нагороду, то відчуваю гордість за країну, – признається Олексій.

 

- Що допомогло Олексію стати чемпіоном?

- Чи злякався він труднощів? Хто його підтримував?

-Що дає плавання і які здатності воно розвиває?

- Для того, аби навчитися плавати, потрібно навчитися затримувати дихання. Олексій Федина в дитинстві боявся води. Графік тренувань у нього був дуже напруженим: 5 годин щодня, крім неділі, хлопчик проводив у басейні. Але в Олексія був свій секретний рецепт сніданку для чемпіона: вівсянка з медом і горіхами.

Перегляд відео «Параолімпієць Олексій Федина»

5. Фізкультхвилинка «Доріжка слідів»

6. Розвиток математичних знань.

*Робота на картках

- Повторення складу числа 4.

- Письмо цифри 4.

- Розвязання прикладів з таблиці.

*Розв’язання задач (усно) з використанням LEGO

1) Два хлопці пірнали в басейн. Один з них пробув під водою 5 секунд, а другий – на 4 секунди більше. Скільки секунд під водою пробув другий хлопчик?

2) Максим і Петро пірнали в басейн. Максим пробув під водою 10 секунд, а Петро – на 4 секунди менше. На скільки більше під водою пробув Петро?

- Які риси характеру потрібно розвивати в собі, щоб досягнути високих результатів у плаванні?

7. Фізкультхвилинка «Привіт» (відео)

8. Перегляд мультфільму Фіксики – Шахи».

- Що ви знаєте про шахи? Які здібності вони розвивають?

- Які риси характеру повинні мати шахисти?

- Чи знаєте ви правила гри в шахи?

- Давайте переглянемо мультфільм про гру в шахи, запам’ятайте правила гри.

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=cjrT9vspUjs

9. Робота в парах. Вправа «Об’єднай предмети» (додатково)

Об’єднайте предмети в пари. До яких видів спорту вони належать?

 

10. Підсумок заняття. Рефлексія.

- Добігло до кінця наше заняття.

- Чи справдилися ваші очікування?

- Що було для вас найцікавіше?

- Про що ви розповісте своїм рідним удома?

- З яким настроєм завершуєте заняття?

- Чи варто займатися спортом?

- Які риси характеру розвиває спорт?

 

Картка до уроку

Робота в парах

 

Категорія: Розробки | Додав: mila
Переглядів: 243 | Завантажень: 107 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Сайт учителя Бричук Людмили Анатоліївни ludmila-7070@ukr.net © 2024
uCoz