Четвер, 16.05.2024, 00:41
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя Бричук Людмили Анатоліївни

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 44
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Методична скарбничка » Розробки

Урок літературного читання у 2 класі "Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом "Казка вчить, як на світі жить"
[ · Скачати дистанційно () ] 14.11.2016, 23:22

 

Тема. Перевір свої досягнення. Узагальнення та систематизація знань учнів за розділом «Казка вчить, як на світі жить».

Мета. Систематизувати знання учнів за розділом «Казка вчить, як на світі жить»; перевірити рівень сформованості  у дітей знань, умінь і навичок; узагальнити знання учнів про казку як художній твір;

формувати навички порівняння та аналізу.

Розвивати пам’ять, увагу, мислення, пізнавальний інтерес, спостережливість, уяву; створити атмосферу радості та насолоди від

результатів спільної діяльності.

Виховувати прагнення до добра і справедливості, працелюбність, дружелюбність, згуртованість, пробуджувати читацький інтерес.

Обладнання. Презентація «Power Point», відео-  та аудіо-матеріали, ілюстрації, роздатковий матеріал: картки, малюнок квітки.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

    Ось і дзвінок продзвенів

    Для маленьких школярів,

    Він покликав на урок

    У чарівний світ казок!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

     (Відео «В гостях у казки»). (Слайд 2). Презентація https://drive.google.com/file/d/0B8qjSXUL0VJnUEp2RlN5MjBqMkE/view?usp=sharing

Казковий світ!

Він збереже людей від бід!

І бути добрими завжди

Навчає казка!

- Я запрошую вас у гості до казки!

- Увага! Увага! Відправляється казковий експрес від станції «Волноваха» до станції «Країна  казок». У мандрівці на нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати усю країну, вам треба пригадати те, що знаєте, і вмієте, бути уважними та спостережливими.
Слова в дорогу:  (Слайд 3)

Знаємо!

Розуміємо!

Творимо!

Вміємо!

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань за розділом.

1. Гра «Комп’ютер». (Слайд 4)

- А щоб сісти у потяг, потрібно придбати квиток. Перед вами клавіатура  і екран комп’ютера. Ви повинні «надрукувати» на екрані, ввести в комп’ютер назву розділу, який ви вивчили. А центральний  комп’ютер  перевірить  чи всі  сіли  у  потяг.

- Давайте хором прочитаємо назву розділу.

- Отже, всі у нас з квитками. Вирушаємо….. (Слайд 5)

2. «Мовленнєва розминка»

- Поки ми з вами їдемо до першої станції, давайте потренуємо наші язички, підготуємо наші органи дихання для плідної праці.

а) Вправи для розвитку дихання

•    «Задмухайте свічку»; (Слайд 6)

•   «понюхайте  квіточку»; (Слайд 7)

•    «пийте гарячий чай із блюдця посьорбуючи ». (Слайд 8).

б) Гра «Озвуч малюнок»  

Немовля - уа-уа-уа. (Слайд 9)

Мишка- пі-пі-пі.    (Слайд 10)

Півень - ку-ку-рі-ку-у-у. (Слайд 11)

Жабка - скре-ке-ке-е-е. (Слайд 12)

Тигр - р-р-р. (Слайд 13)

в) Гра «Блискавка»  (Слайд 14)

- Вам потрібно разом,  швидко, на одному подиху прочитати слова - блискавки.

Доброта, чесність, працелюбність, дружба, взаємодопомога.

- Чи допоможуть нам сьогодні ці слова у нашій подорожі?

3. Станція «Пташина».(Слайд 15)

 Перевірка домашнього завдання.

1) Загадка

Як вам витівка така:

До числа додали «а».

Що за птиця білобока?

Називається…. (сорока).

  • Діти, а до чого це я веду? (Казка «Сорочаче гніздо»).

Без сокири і лопати

А зробили собі хату? (Гніздо).

2) Скоромовка

Сорока сорок років

Сорок сорочок вишивала.

- протяжно і повільно;

- пошепки;

- з кожним разом голосніше , нарощуючи темп.

3) Робота за змістом казки.

 - Які птахи є дійовими особами казки? (Ілюстрації).

- Встановіть послідовність подій: який птах був першим, другим…

(Дрізд, сова, горобець, шпак, горлиця).

- Чи хтось із птахів навчився робити гніздо, як сорока?

- Чого не вистачило птахам? Ваша порада.

4) Підсумок перевірки домашнього завдання.

- Чого вчить казка? Виберіть прислів’я, яке найбільш вдало підходить до казки «Сорочаче гніздо». (Запис на дошці).

☺ Доброго тримайся, а злого цурайся.

☺ Добре того вчити, хто хоче все знати.

- Молодці. Поїхали….(Слайд 16)

4. Станція «Казка». (Слайд 17)

- А як називається наступна станція, дізнаєтеся, коли складете слово.

КААКЗ  (КАЗКА) Відео "Казка про казки" https://www.youtube.com/watch?v=f-IxG-DH8QY

- Пригадаємо, а що таке казка? (Вигадка).

- Які ви знаєте казки? (Слайд 18)

Підказки: якщо склав народ (народна).

- Які народні казки ви читали? (Українські, білоруську, англійську, чеську).

- Ще які є казки?

Підказка: якщо відбуваються чарівні перетворення? (Чарівні).

Підказка: в яких головні дійові особи тварини? (Про тварин – найдавніші казки).

- Давайте доберемо слова – асоціації до слова «казка», що ви уявляєте, коли чуєте це слово? (Народна, чарівна, зло, добро, дружба,  вигадка, допомога, праця, щедрість).

- Молодці! Мандруємо далі…. (Слайд 19)

5. Гра «Плутанина» (Слайд 20)

- Щоб нам не було сумно їхати, машиніст увімкнув радіо. Але у ньому щось зіпсувалося. Давайте слухати, читати  і виправляти помилки.
Вірний, як вовк.
Хитрий, як собака.

Швидкий, як ведмідь.

Голодний, як заєць.

Сильний, як лисиця.

- Пригадайте, в яких казках діють ці герої?

 

6. Станція «Розумників і розумниць». (Слайд 21)

- А зараз ми перевіримо, чи уважні ви читачі.

Отже, проведемо тестування «Перевір свої досягнення».

У вас на партах лежать картки з буквами А, Б, В.

Ваше завдання – вибрати із трьох варіантів відповідей одну правильну чи то А, чи то Б, чи то В і показати мені відповідну картку.

1. Ти прочитав у розділі про:

  А) Українські народні пісеньки;

  Б) Українські народні ігри;

  В) Українські народні казки.

  2. Закінчи прислів'я: "Хто багато читає, той багато…":

  А) спить;

  Б) знає;

  В) встигає.

 3. Закінчи речення: "Лисиця хижа, улеслива, а їжак…":

  А) розумний;

  Б) гарний;

  В) злий.

  4. Цап з бараном чию голову знайшли?

  А) Заячу;

  Б) курячу;

  В) вовчу.

  5. У якій з прочитаних казок найбільше дійових осіб:

  А) "Рукавичка";

  Б) "Колосок";

  В) "Лисиця та їжак".

  6. Закінчи речення: "Нема за що нероб і ледарів…":

  А) в гості звати;

  Б) пирогами частувати;

  В) в друзі брати.


 
Відповіді до тестів:1)в,  2)б,  3)а,  4)в,  5)а,  6)б.
- Хто відповів на всі питання правильно, молодці! Ви – гарні і уважні читачі!
7. Фізкультхвилинка (Відео). (Слайд 23)
- Поїхали… (Слайд 24)
8. Станція «Впізнай казку». (Слайд 25)
Робота в групах.
- Наступна зупинка нам допоможе впізнати за малюнками і уривками казку.
Ми зараз попрацюємо в групах.
У кожного на парті лежить кольорова картка з уривком із казки. Прочитайте його і за кольором об’єднайтесь у групи. 
- Кожній групі я даю завдання скласти із частин – пазлів картинку до казки. Виберіть у групі одного учня, який гарно прочитає уривок і скаже, до якої казки. Як тільки група визначилася, піднімайте руку. Удачі всім! 
1-а група 
   Мишенята теж часу не гають, пісні співають, танцюють. 
Спеклися пироги, півник їх вийняв, поклав на стіл. А мишенята тут як тут.
(Гортаю слайд 26)
2-а група
- Ні ще. Дочекайся, доки жито зійде, холодну зиму перезимує, навесні виросте, потім закрасує, потім почне наливати зернятка, потім достигати…
3-а група
 Вмить лисиця зникла, наче й не було. Розгорнувся тоді їжак:
- Піди-но, побігай! Нас, голубонько, не обдуриш… Та й потупав далі…
4-а група
- Гу – гу – гу! Як вас багато! А я ведмідь – набрідь. Пустіть і мене!
- Куди ми тебе пустимо, коли й так тісно?
- Та якось будемо.

 
- Молодці, діти! Рушаємо далі… (Слайд 27)

 
9. Станція «Згадай  героя». (Слайд 28)
Лисичка – (Слайд 29)
Мишка – 
Мишенята – 
Зайчик – 
Жабка – 
Кабан – 
Ведмідь – 
- Молодці! Ось і добігає кінця наша подорож, попереду кінцева зупинка. (Слайд 30)

 
10. Станція «Кінцева»

   - Час повертатися додому. Для того щоб допомогти машиністові швидше нас довезти, відновіть прислів'я, у яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу! (Слайд 31)

  • Казки маленькі, а …(розуму в них багато).
  • На язиці медок, а …(на думці льодок).
  • Без труда …( нема плода).

Висновок  разом:

  • Казка вчить, як …( на світі жить).

 

ІУ. Підсумок уроку (Слайд 32)

 Релаксаційна вправа «Квітка доброти». (Звучить легка класична музика)

- Ми з вами багато працювали, стомилися трохи в дорозі.

─ А зараз закрийте очі і уявіть, що у вас у руках знаходиться чарівна квітка – Квітка Доброти. Ваші руки відчують незвичайне тепло, квітка зігріває вас, ваше тіло, вашу душу. Ви протягуєте руку і розглядаєте Квітку Доброти. Уявіть собі якого вона кольору. Можливо, вона має запах. А можливо ви чуєте приємну музику, яка лине від Квітки. Подумки зберіть усю доброту від Квітки Доброти й помістіть у своєму серці. Ви відчуєте, як доброта входить у вас, як зігріває вашу душу, несе радість. Я хочу, щоб сьогодні і надалі ви відчували допомогу Квітки Доброти. І коли у вас неприємності, або погано на душі, можна собі допомогти, тим , що ми робимо зараз: уявити в руках Квітку Доброти і подумки помістити її в своєму серці.

Відео «Аленький цветочек» https://www.youtube.com/watch?v=RIF_Jn5I4fY

- Чого вчать нас казки, ми зараз з вами напишемо у квітці, яка лежить у вас на партах. (Слайд 32)

- Я вам дуже вдячна, ви сьогодні дуже гарно і активно працювали на уроці.

- Сподіваюся, що квітка доброти буде приносити вам тільки радість.

У. Домашнє завдання. (Слайд 33)

С. 51, Перевір свої досягнення.

 


 

 

 

 

 


 

Категорія: Розробки | Додав: mila
Переглядів: 3150 | Завантажень: 343 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Сайт учителя Бричук Людмили Анатоліївни ludmila-7070@ukr.net © 2024
uCoz