Перший урок у 2 класі
ТЕМА. Це наше і це твоє
МЕТА. Поглибити знання учнів про Україну, формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій;
розвивати критичне мислення, вміння одержувати інформацію, аналізувати її, порівнювати, робити висновки;
виховувати любов до рідного краю, повагу до славетних українців,дружелюбність, почуття колективізму.
ОБЛАДНАННЯ. Презентація «Це наше і це твоє», відео із серії «Це наше і це твоє», карта України, квітка пізнання, роздатковий матеріал – карта України, аркуші – схеми «Україна», ілюстрації.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу. (2-й слайд)
Добрий день, мої милі діти,
ви підросли і змужніли у нас.
Будемо вчитись, дружити, радіти
й називатись 2 - й клас.
Увага! Увага! Скінчилося літо!
А скільки пригод неймовірних прожито!
Поїздки до моря, веселі походи,
ігри та сонце, дарунки природи.
Чому ж ви сьогодні зібрались на свято?
І з чим на лінійці вас всіх привітали?
Цей день незвичайний приходить до нас,
і всім до навчання ставати вже час.
Зібрались ми разом знання вшанувати,
бо трішки набридло вже відпочивати.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Створення гарного психологічного настрою.
Пограймо в гру «Інтерв’ю» і дізнаємось, чи добре ви відпочили.
– Чи гарно ти відпочив улітку?
– Як ти допомагав своїм близьким?
– Як спілкувався з однокласниками протягом літа?
– Хто із задоволенням йшов сьогодні до школи?
– Хто скучив за товаришами?
– Про що думав по дорозі до школи?
Давайте подивимось на сусіда і привітаємо один одного словами:
«Привіт, привіт, тобі, мій друже!
Я радий бачить тебе дуже.» 1
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні у класі дуже багато квітів. Вони додають усім святкового настрою. І на дошці у нас теж чарівна квітка – семицвітка – КВІТКА ПІЗНАННЯ. Та поки ми були на лінійці, вітерець-пустунець розвіяв усі пелюсточки. Щоб повернути їх, треба виконати різні завдання. Діти, допоможемо квітці - семицвітці? Тож до роботи. А про що ж ми будемо говорити на уроці? Відгадайте.
На землі великій
Є одна країна:
Гарна, неповторна,
Красна, як калина.
І живуть тут люди,
Добрі, працьовиті,
І скажу, до речі,
Ще й талановиті.
Землю засівають
І пісні співають,
На бандурі грають
І вірші складають.
Про ліси і гори,
І про синє море,
Про людей і квіти…
То скажіть же, діти,
Що це за країна?
(Наша Україна) (3-й слайд)
Отже, як ви здогадались, сьогоднішній наш урок присвячений Україні. Україна – незалежна держава. 24 серпня 1991 року було ухвалено Акт проголошення незалежності України. У цьому році нашій країні виповнилося 25 років незалежності.
Перегляд відео «Пісня про Україну».
ІУ. Квітка пізнання
1 пелюстка «Тему уроку прочитати поспішіть і пропущене слово допишіть».
… - наш спільний дім.
Отже, діти, сьогодні у нас на уроці піде мова про країну, в якій ми живемо, і про вас, малих школяриків, які зростають у державі Україна.
Робота за картою України.
Побудова асоціативного куща: слово «Україна».
У кожного учня аркуш паперу зі схемою, в якій вони роблять записи.
Україна
2 пелюстка «Великих і славних країн багато, а ми будемо символи України вивчати».
Україна «Особлива» (4-й, 5-й слайди)
Кожна країна світу обов'язково має свої символи. А що означає слово «символ»? Символ — це предмет, який характеризує державу, відображає її побут, традиції, господарювання, історичне минуле, прагнення народу.
- Які символи України ви знаєте?
У статті 20 (розділ 1) Конституції України записано: «Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб, Держаний Гімн України». Символіка — своєрідна візитна картка країни, вона ніби представляє її, підтверджує її існування.
3 пелюстка «Треба гарно працювати, щоб ці назви відгадати».
Україна «Неповторна» (6-й слайд)
- Наша країна дійсно красива й неповторна. Тільки в нашій країні є те чого ніде не зустрінеш. А чому це так ви дізнаєтесь коли дасте відповіді на запитання вікторини.
1.На якому материку розміщена Україна? (Євразія)
2. Столицею України є місто… (Київ)
3.Які гори розміщені на території України? (Карпати і Кримські гори)
4. Назвіть найбільшу річку України? (Дніпро)
5.Які моря омивають кордони нашої держави? (Чорне, Азовське)
6. Найглибше озеро України. ( Світязь)
7. Назвіть найвищу гору України? (Гора Говерла —2061м — у Карпатах)
8.Яке українське місто славиться найкращим у Європі шоколадом? (Львів )
9. Який кущ є народним символом України? (калина)
10. Назвіть дерево, що є одним із символів України і має лікувальні властивості? (Верба)
Природа України дуже різноманітна і багата.
4 пелюстка «Наша мова калинова»
Україна «Милозвучна» (7-й слайд)
Мова, якою ми розмовляємо – українська. Вона є державною мовою в Україні. Про це записано в основному законі нашої держави –Конституції. Для нас, українців, наша українська мова – найдорожча, найніжніша. За милозвучність її називають солов’їною. Сьогодні ми попрацюємо із мовними перлинками, які виражені різними жанрами усної народної творчості. Саме в усній народній творчості відображений світогляд, вірування та культура наших предків. І ми, як гідні нащадки, повинні зберігати, примножувати і передавати ці духовні багатства.
«Спробуй казку відгадати…»
Не тримали сина й доні
У своїх вони долонях.
Тож пішов дідусь у ліс,
Деревиночку приніс.
У колисочку поклали,
Бабця нічку колихала,
А на ранок в ній синочок
Та й відкрив розумні очка.
Як же зветься це хлоп’ятко,
Любі хлопчики й дівчатка? («Івасик-Телесик»)
Це маленька горошина
Принесла в родину сина.
Мав таку цей хлопець силу,
Що зміюку підкорила.
Визволив сестру, братів,
Простить зради не схотів,
То ж пішов у світ блукати,
Долі кращої шукати.
Відгадайте без підказки,
Із якої герой казки? («Котигорошко»)
Дівчина, хоч і кривенька,
Роботяща, моторненька,
Як гніздо її спалили,
То з качками полетіла.
Всі ви знаєте цю казку,
То ж назвіть її, будь ласка! («Кривенька качечка»)
У лисички розкошує
Спить у ліжку і жирує.
Цей котюра ну й доскоцький!
А назвав себе… («Пан Коцький») 4
Він любив пісні співати.
Від звірят усіх тікати.
Скік! Тут був, і вже – нема!
І шукать його – дарма!
Та лисичка його з’їла,
Ба! Таки перехитрила! («Колобок»)
Хто журавлика вітав,
Ще й кашкою пригощав?
Пригадайте-но, будь ласка,
Із якої герой казки? («Лисичка та Журавель»)
Молодці! Добре знаєте народні перлинки. Рушаємо далі.
Фізкультхвилинка
ГРА « ТІСНЕ КОЛО» - даючи ствердну відповідь на запитання, діти роблять невеликий крок вперед.
- Хто скучив за товаришами по класу?
- Кому довелося влітку почути: звуки моря, дощу, спів пташок?
- Хто добре допомагав бабусі й дідусеві?
- Хто не забув, що ми – ввічливі школярики?
- Хто любить слухати, як рідні співають народних пісень?
5 пелюстка «Щоб патріотом - українцем зростати, треба багато про славетних українців знати».
Україна видатна (8-17-й слайди)
Бесіда та розгляд ілюстрацій до теми «Наші славетні земляки».
6 пелюстка «Заспіваймо пісню веселеньку».
Україна співуча (18 – й слайд)
З давніх-давен український народ любив співати. Украї́нські наро́дні пісні́ — це фольклорні твори, які створені в усі епохи розвитку нації, зберігаються в народній пам'яті й передаються з вуст в уста. А ви, любі діточки, знаєте українські пісні? А зараз ми перевіримо. Співаємо разом.
Пісня «Я – маленька українка». (Виконує учениця класу).
7 пелюстка «А тепер повідомляємо, які таланти в собі розвиваємо» .
Україна творча (19-26-й слайди)
Свої здібності і сили
розвиваймо раз у раз.
Щоб народу була втіха,
і щоб користь була з нас.
Перегляд відео із серії «Це наше і це твоє»
«Виняткові побутові знахідки і традиції – наші».https://www.youtube.com/watch?v=1z8jKtdAZww
«Знана у всьому світі вишивка – наша».https://www.youtube.com/watch?v=OoCECorpbsg
У. Рефлексія. (27-й слайд)
- Багато ви знаєте і ще дізнаєтеся про Україну, а головне те, що любите її, любите своїх рідних і працею своєю допомагаєте їм. Ми працювали дружно і впевнено, тому змогли повернути пелюстки квітці – семицвітці. Сподіваюсь, що ваші оченята будуть сяяти радістю пізнання щодня.
Вивчимо наш девіз класу.
ДЕВІЗ
Неповторні ти і я,
разом ми – одна сім’я,
будемо у мирі жити,
гарно вчитись і дружити,
щоб батьки могли радіти,
що такі в них добрі діти.
Презентаціяhttp://depositfiles.com/files/bzo5jjm7d
|